Україна здобула 1 965 тонн антарктичного криля з початку 2017 року. Про це Українським Новинам повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства.

“У 2017 році промисел криля почався з 26 лютого, за цей час було видобуто
1 965 тонн”,

– повідомили в агентстві.

Вилов антарктичного криля судно здійснює у відкритому морі в зоні дії Конвенції зі збереження морських живих ресурсів Антарктики.

Промисел регулюють відповідні правила Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики, які встановлюють ліміти вилову антарктичного криля і період промислового сезону, при цьому національні квоти не виділяються, і промисел здійснюється до вичерпання ліміту в конкретному подрайоне.

Так, загальний ліміт видобутку антарктичного криля в зоні промислу складає 620 тис. Тонн, а промисловий сезон стартує 1 грудня і закінчується 30 листопада.

За інформацією агентства, в промисловому вилові криля задіяно одне українське судно – рибоконсервний траулер “Море Співдружності”.

“Через несприятливі погодні умови в Антарктиці Україна закрила свій промисел криля в 2016 році і відновила в 2017. За 6 місяців 2016 року виловлено 7 354 тонни проти 13 413 тонн в 2015 році. У 2014 вилов склав 9 197 тонн, в 2013 – 4 681 тонну. Коливання обсягів вилову криля в різні роки пов’язано з природними умовами для промислу “, – сказано в повідомленні.

На українському ринку продукція з антарктичного криля, виловленого українським судном, представлена ​​консервними виробами під назвою “Аквамарин”, спредами “Санта Бремор” і борошном крилеве для потреб аквакультури.

Виробництвом і реалізацією рибних консервів під назвою “Аквамарин” займається вертикально інтегрована компанія “Інтеррибфлот”, заснована в 1994 році.

Згідно з інформацією на сайті компанії “Інтеррибфлот”, вона сертифікована на поставки продукції з криля в тому числі в країни Європейського Союзу.

0 0 голос
Рейтинг статті