Норвезька промислова холдингова компанія «Aker ASA» оголосила, що її дочірня компанія «Aker BioMarine» вирішила інвестувати 170 мільйонів USD в будівництво другого сучасного траулера для видобутку криля – можливо, самого дорогого в історії будівництва промислових суден.
Завершення будівництва нового сучасного судна намічено на кінець 2010 р Очікується, що воно збільшить річний вилов криля компанією «Aker BioMarine» до 100 тис. Т, що дозволить підприємству виробити близько 1, 2 тис.т високосортного крилеве масла вже протягом першого року роботи нового траулера. У наступні роки виробництво має збільшитися більш, ніж в два рази. Крилеве масло багате біологічно активними компонентами, грає велику роль на ринках фармацевтичної продукції, харчування і аквакультури.

Вилов криля в таких обсягах і виробництво необхідної продукції повинно змінити вид і сферу діяльності «Aker BioMarine». Протягом багатьох років вдосконалення тралового промислу і розвиток інноваційних методів видобутку перебували в центрі уваги судновласника. У майбутньому «Aker BioMarine» вироблятиме сучасні біологічно активні компоненти з високою вартістю, одержувані з морської фауни для внесення добавок до фармацевтичних препаратів, харчових продуктів і спеціальним рибним кормів для фермерської індустрії. Пропоноване злиття компаній біотехнології «Natural ASA» з «Aker BioMarine» посилить новий напрямок робіт в розвитку технологій «Aker BioMarine».

Крилеве масло містить кілька унікальних біологічно активних компонентів, включаючи фосфоліпіди «Омега 3», що збільшують еластичність мембрани клітини і поліпшують транспортування молекул через мембрани між клітинами, а також потужний антиоксидант astaxanthin. Фосфоліпіди «Омега-3» – серйозний будівельний матеріал для клітин організму. Переваги фосфоліпідів «Омега – 3» для поліпшення стану фізичного і розумового здоров’я добре відомі, але дефіцит природних джерел сировини обмежує їх застосування в міжнародному масштабі. Astaxanthin – один з найпотужніших антиоксидантів, виявлених в природі. При застосуванні разом з «Омегою-3» він збільшує його дію в кілька разів.

Ці та інші елементи роблять крилеве масло придатним для внесення в якості добавок в різноманітні харчові продукти, відомі під назвою функціональних. Їх ринок росте швидко, особливо в Європі і Азії. Традиційна здорова їжа і дієтичні добавки також представляють собою важливий сегмент ринку для продукції з криля. Спеціалізовані види кормів для аквакультури – один з ключових напрямків для ринку збуту крилеве масла. Воно має важливе значення для відгодівлі молоди на морських фермах з вирощування тріски, окунів, креветки, лосося і форелі. М’ясо криля і масло містять антиокислювач «astaxanthin», який надає помаранчеве забарвлення лососевим рибам. Кормові добавки виробництва «Aker BioMarine» додадуть лососеві і форелі природний червоний колір, зроблять додаткову вартість.

Робота двох траулерів дозволить компанії щорічно видобувати близько 200 тис. Т криля. На першому етапі переробки улову криль перетворюється в крилеве борошно, випуск якої оцінюється в обсязі 25 -30 тис.т (водна складова екстрагується з метою більш ефективного використання трюмів). На другому етапі борошно переробляється в цінне крилеве масло з використанням сучасних методів екстрагування. Сама борошно з криля також є дуже цінним продуктом – набагато дорожче традиційної рибмукі.

На думку компанії, в подальшому збільшенні обсягів видобутку криля поки немає необхідності. 200 тис. Т сировини цілком здатні забезпечити запит сучасного ринку. Подальший розвиток виробництва буде направлено на отримання дорогих кінцевих продуктів і розміщення їх на нових ринках, наприклад у фармацевтичній промисловості. На додаток до промислу криля в Антарктиді, в сферу діяльності «Aker BioMarine» входить виробництво сурімі в рибальстві Аргентини і Фарерських островів.

«Aker Group» з головним офісом в Осло – міжнародний постачальник продуктів, вироблених на основі сучасних технологій, для нафтової, газової, енергетичної та переробної галузей промисловості. Ця група компаній є також одним з головних європейський суднобудівників і серйозним представником рибної промисловості. У складі компанії близько 50 тис. Службовців, щорічні доходи перевищують 62 мільярди NOK (майже 10 мільярдів USD). На фондовій біржі в Осло «Aker ASA» виступає під брендом «AKER». Найбільші компанії в межах групи – «Aker Yards», «Aker American Shipping», «Aker Seafoods», «Aker Material Handling», «Aker Drilling» і «Aker Floating production»

0 0 голос
Рейтинг статті